Vyhodili Vás z práce?Zistili ste, že peniaze, ktoré máte, vám dokonca mesiace nevystačia? Alebo sa niečo počas mesiaca stalo, čo vás rozpočet narušilo? Ako problém však vnímate, že ste bez zamestnania. A dobre robíte, pretože veľmi veľa spoločností neposkytujú pôžičky pre nezamestnaných. O nich sa však baviť nebudeme. Priblížme si radšej tie spoločnosti, ktoré vám môžu byť vo vašich požiadavkách  a momentálnej situácii užitočné.

Takže… kde ich zohnať?

Ak sa nachádzate vo vyššie opísanej situácii alebo v nejakom jej variante, bez váhania vám odporúčame pôžičky pre nezamestnaných. V rámci tejto stránky môžete rozosielať žiadosti do viacerých spoločností, čo ušetrí váš čas a to tým, že nemusíte hľadať, kto by vám peniaze sprostredkoval čo najrýchlejšie. Zároveň všetky spoločnosti, s ktorými spolupracuje sú overené a peniaze je možné získať za zjednodušených, ak nie za jednoduchých podmienok. Zmienime sa aj o tom, že rýchle pôžičky pre nezamestnaných sú dostupné len vďaka nebankový spoločnostiam. Do bankových pobočiek by ste chodili a kontaktovali ich zbytočne, keďže jednou z ich hlavných podmienok je práve mať trvalé zamestnanie.

Ako o ne požiadať?

Vyššie sme naznačili, že o pôžičky pre nezamestnaných môžete požiadať len zriedkakedy osobne, keďže ich sprostredkúvajú nebankové spoločnosti, ktoré majú svoje kamenné pobočky len veľmi zriedkavo. Čo však funguje najlepšie, je pôžička pre nezamestnaných online, cez sms alebo telefonicky. Najrýchlejšie získate peniaze, ak sa rozhodnete pre online spôsob. V tom prípade je potrebné vypísať jeden formulár a odoslať ho. V predchádzajúcom odseku sme vám odporučili stránku, takže nemusíte strácať čas hľadaním sprostredkovateľa.

Sms pôžička pre nezamestnaných je z týchto všetkých spôsobov najpomalšia a jej sprostredkovatelia si kladú aj náročnejšie podmienky na jej získanie. Takisto pri jej splatení preplatíte oveľa viac, pretože väčšina spoločností, ktoré poskytujú peniaze týmto spôsobom požiadania si účtujú veľmi vysoké poplatky za požičanie. To, pre ktorý spôsob sa rozhodnete, je na vás, no ak vám ide o rýchlosť získania peňazí, víťazom je jednoznačne online formulár.

Po odoslaní formulára môžete očakávať telefonát zo strany spoločnosti, ktorú ste vo veci pôžičky pre nezamestnaných ihneď oslovili. Nemusíte sa však ľakať, pretože pôjde len o overujúci telefonát. Je to štandardný postup, ktorý sa robí len preto, aby si spoločnosť bola istá, že ste žiadosť podali vy alebo že ste si ju nerozmysleli. To znamená, že ak by ste názor na žiadosť zmenili, pri telefonáte ju môžete bez problémov odvolať.

Akú sumu by ste si chceli požičať?Do koľkých eur si možno požičať?

Pôžička pre nezamestnaných má tú výhodu, že si môžete požičať nižšie, ale aj vyššie sumy. Ponuky jednotlivých spoločností začínajú približne na 20 eurách a postupujú smerom nahor. V niektorých veľmi špeciálnych prípadoch sa môžu vyšplhať až na 500 eur, no podmienky pri takejto sume môžu byť o niečo náročnejšie. Väčšinou možno bez problémov požiadať do 350 eur. Niektoré spoločnosti požičajú prvožiadateľom do 100 eur, aby si overili ich serióznosť, no ich výhodou je, že vo väčšine prípadov majú takíto žiadatelia odpustený úrok, čo môže byť skutočne veľmi výhodné, ak si uvedomíte, že nemusíte splatiť sumu napr. o 30% navýšenú.

Kedy mi budú peniaze doručené?

Ak potrebujete peniaze čo najskôr, možno aj ihneď, je vám k dispozícií rýchla pôžička. Najskôr si musíte uvedomiť, že po odoslaní vami vypísanej žiadosti, prebieha posudzovanie žiadosti. To v tomto prípade sa jednotlivé spoločnosti snažia čo najviac skrátiť, aby ste žiadané peniaze mali čo najrýchlejšie. Hneď po odoslanom posudku vám bude suma odoslaná. Podľa toho, akú spoločnosť kontaktujete, sa k peniazom môžete dostať už do 10 minút, do 24 hodín, do 4 dní a niekedy aj dlhšie. Na stránke, ktorú sme vám vyššie odporúčali tieto procesy prebiehajú veľmi rýchlo.

Splatenie požičanej sumy

Rýchla pôžička pre nezamestnaných sa spláca podľa toho, u koho si peniaze požičiate. Niektoré spoločnosti ponúkajú splatné maximum 15 dní, iné si ho stanovujú na 28 dní alebo na 1 mesiac. Zriedkavo sa môžete stretnúť s dlhšou dobou splatnosti, no čím viac splatenie predlžujete, tým vyššiu sumu v konečnom dôsledku vrátite.

Splatená suma je navýšená o úrokovú sadzbu, ktorá sa pohybuje od približne 23-30%. Spomenuli sme aj to, že niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú pre tých žiadateľov, ktorí o pôžičky pre nezamestnaných ihneď žiadajú po prvýkrát, super ponuku a to v podobe odpusteného úroku.

Potenciálne háčiky

Niektorí sprostredkovatelia vám bez zamestnania ponúknu peniaze jedine za toho predpokladu, že vás obmedzia v niečom inom. Napríklad budete musieť niečím ručiť alebo dokladovať príjem, čo je dosť nelogické, keďže ste nezamestnaný. Dokladovanie by pre vás nepredstavoval problém vtedy, ak by ste mali nejaké tajné príjmy, ktoré ak by ste mali, tak by ste finančnú pomoc asi nehľadali. Vďaka nebankovým spoločnostiam sú vám dostupné pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia, ako aj bez dokladovania príjmu a dokonca aj do 24 hodín.

Rýchle nebankové pôžičky pre nezamestnaných sú veľmi aktuálnou témou, o ktorej si môžete viac prečítať aj v nasledujúcom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *